• شرکت فن آوری اطلاعات پرند ( توزیع کننده کشوری محصولات ایرانسل ، شاتل و فناپ تلکام)
شما0محصول
در سبد خرید خود دارید

سوالات متداول ADSL

 

سوال 1) چرا سرعت دریافت و ارسال اطلاعات کند شده است ؟
پاسخ :    این مشکل ممکن است بدلیل وجود ویروس در سیستم بوجود بیاید که می توان با نصب آنتی ویروس و تست سیستم مشکل را حل کرد همچنین ممکن است به دلیل برقرای ارتباط یک نرم افزار با شبکه این اتفاق رخ دهد مثلا ممکن است سیستم عامل ویندوز شما شروع به Update کردن خود بدون اینکه شما متوجه شوید، كند، نصب دیواره آتش و نرم افزار های کنترلی  می تواند به حل مشکل کمک كند.


سوال 2) چرا چراغ ADSL Link  مودم هنگامی که با تلفن صحبت می کنید ثابت است ولی به محض قطع شدن تماس ، خاموش یا چشمک زن می شود ؟
پاسخ : ممکن است پریز تلفن شما مجهز به نویز گیر (برق گیر) باشد ابتدا از عدم وجود برق گیر روی  سیم کشی تلفن داخل منزل اطمینان حاصل، در صورت وجود آن را از مدار خارج کنید .


سوال 3) چرا علامت ضربدر قرمز رنگ بر روی Connection مشاهده می شود ؟
پاسخ : کابل ارتباطی بین مودم و کامپیوتر قطع می باشد . بهتر است یکبار مودم و کامپیوتر خاموش و روشن شوند .


سوال 4) چگونه مودم با پورت USB به کامپیوتر متصل می شود؟
پاسخ: در صورتی که مودم دارای پورت USB باشد برای برقراری ارتباط مودم با کامپیوتر ابتدا مودم بوسیله کابل به كامپيوتر مربوطه و پورت USB کامپیوتر متصل شود و سپس درایور مربوط به مودم که در CD تحویلی همراه مودم وجود دارد بر روی کامپیوتر نصب شود.


سوال 5) تنظیمات مربوط به مودم به چه صورت است ؟
پاسخ: مودم ها را معمولا می توان به دو صورت تنظیم کرد اولین حالت بصورت Bridge که این حالت بصورت پیش فرض برای اکثر مودم ها در نظر گرفته شده و برای کسانی که اطلاعات فنی زیادی در این زمینه ندارند و همچنین کسانی که قصد متصل نمودن یک کامپیوتر به مودم را دارند ، پیشنهاد می گردد و دومین حالت تنظیم PPPoE روی مودم که برای کسانی پیشنهاد می شود که قصد دارند چندین کامپیوتر به مودم متصل نمایند.
در حالت اول باید تنظیمات مربوط به PPPoE روی سیستم عامل ( در کشور ما سیستم عاملی که اکثرا استفاده می شود WINDOWS است ) انجام شود . در WINDOWS XP ,Vista , server 2003 باید یک PPPoE Connection ایجاد شود که در همین جزوه روش ایجاد آن توضیح داده شده است .


سوال 6) چرا چراغ ADSL Link مودم چشمک زن است ؟ 
پاسخ : این وضعیت  می تواند بدلیل  اتصال گوشی تلفن یا فاکس یا Caller ID بر خلاف روال شرح داده شده باشد وجود نویز روی سیم تلفن (عبور از مجاورت سیم های برق ، لامپ های فلورسنت ... ، سیم کشی فرسوده خطوط تلفن در منزل و ...)  ، وجود قطعی در یکی از دو سیم تلفن ،فاصله ی زیاد تا مرکز مخابراتی و غیره. رخ دهد. براي رفع خرابی ابتدا تمام وسایل متصل به خط تلفن جدا شود و مودم به تنهایی به خط تلفن متصل شود در صورت بر طرف نشدن مشکل این عمل در ورودی خط تلفن به منزل و ساختمان انجام شود (در زمان انجام این تست باید ارتباط سیم ورودی از سیم کشی داخلی منزل جدا شود)
 


سوال 7  ) بعد از یک نوسان برق تمام چراغ های مودم خاموش شده و تنها چراغ پاور روشن است ؟ 
پاسخ: تمام اتصلات مودم را قطع و مودم را به مدت 5 تا 10 دقیقه خاموش کنید در صورت برطرف نشدن مشکل تنظیمات مودم یکبار چک شود (بهتر است قبل از انجام تنظیم مجدد مودم بوسیله کلید Reset که در اکثر مودم ها بصورت یک سوراخ ریز در پشت مودم قرار دارد یکبار تمام تنظیمات مودم پاک شود و مودم مجددا تنظیم گردد لازم به توضیح است این کار باید توسط یک کارشناس که اطلاعات فنی لازم را دارد انجام شود) . در صورتی که مشکل برطرف نشد ممکن است مودم  معیوب شده باشد حتما با یک متخصص مشورت شود.


سوال8) چه عواملی می تواند باعث ایجاد نویز روی خط شود؟
پاسخ: عبور سیم تلفن از کنار کابل های برق ، دستگاه های برقی نظیر موتور های برق ، دستگاهای تهویه و ...، اتصال چندین خط تلفن روی یک کابل چند زوج فرسوده یا به عبارتی عبور چندین خط تلفن روی سیم های فرسوده از کنار یکدیگر ، عبور خط تلفن از کنار لامپ های فلورسنت ، گوشی های تلفن بیسیم ، موبایل ، ...


سوال9) نمی توانم PPPoE Connection ساخته شده را پیدا کنم؟
پاسخ: از طریق آدرس روبرو Start/control panel/network connection  می توان Connection مورد نظر را پیدا کرد